“ANLATAMAM GÖRMEN LAZIM” SERGİSİ - 60 GENÇ KIZIN EMEKLERİ ÇİÇEK AÇTI!!!

28 Aralık 1981 yılında kurulan TOBAV, (Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı) ülkemizde Çağdaş Sanatların gelişmesine katkı sağlamayı hedefleyerek ve daha anlaşılır bir dünya için "SANAT’A EVET" diyerek yola çıktı.

O günden bu yana, sanat aracılığı ile insana dokunup, sanatın insan hayatını kalitelendirmesini sağlamaya yönelik projeler üretip ve uygulanmalarını sağladı.

TOBAV, Kasım 2016’dan bu yana yürütmekte olduğu; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "ANLATAMAM GÖRMEN LAZIM" projesiyle; Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan, 13-18 yaş arasındaki 60 genç kıza; yetenekleri doğrultusunda, 7 sanat dalında 9 ay süreyle eğitim vererek, sanatsal eğitime erişim ve katılımda fırsat eşitliği sağlamayı hedefledi.

TOBAV, böyle bir projeyi gerçekleştirerek ’’Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi’ ’ne katkıda bulunmanın yanı sıra, sanat kültürünü yaşam kültürüne dönüştürebilmeyi amaç edindi.

Çünkü her insanı bir kadın doğurdu...

ve hayat bir bebekten katil de yarattı

anne de...

TOBAV olarak, bugün geldiğimiz noktada; her biri kendi alanında çok önemli eğitmenlerimizin; “Resim-Prof. Hasan PEKMEZCİ, Tiyatro/Drama-Ayşe ATAK, Müzik-İrfan YÜCE, Heykel-Umut Devrim CAN, Fotoğrafçılık-Hamza DİNÇ, Dans-Güleycan KOCABEY, Seramik-Birkan AKÇA” özverili çalışmaları ve genç kızlarımızın her geçen gün artan ilgi ve çabalarıyla ortaya çıkan; resim, seramik ve heykel çalışmaları ile onların gözünden fotoğraf karelerini sergileyebilme mutluluğunu yaşıyoruz.

Sergi açılışımız 18 Ekim Çarşamba günü saat: 18:30’da Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek ve sonrasında da 19,20,21,22 Ekim tarihlerinde de sürecektir.

Bireysel ve toplumsal gelişmeyi güçlendirici, sosyal-kültürel ve sanatsal faaliyetlere destek vermeyi ilke edinmiş olan Çankaya Belediyesi’ne, gerçek anlamda “Sosyal Belediyecilik” anlayışının bir simgesi olan desteklerinden ötürü teşekkürü bir borç biliyoruz.

Tüm Ankaralıları, 60 genç kızın 9 aydır süren emekleri ile açan çiçekleri görebilmeleri için Sergimize davet ediyoruz.


http://csm.cankaya.bel.tr/event/326/ANLATAMAM-GORMEN-LAZIM